XI Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushinkai -Tokyo 2015

2015-12-01 18:07

W Tokyo na przełomie października i listopada odbyły się XI Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushinkai. O tytuł najlepszego zawodnika w kategorii otwartej walczyło 64 zawodników i 43 zawodniczki z całego świata. Polskę reprezentowała 9 osobowa reprezentacja w składzie: Agata Winiarska, Krzysztof Habraszka, Igor Lamot, Maciej Mazur, Marek Odzeniak, Gerard Will, Patryk Wojnar, Marek Wolny, Rafał Zając.

Duży sukces odniósł Maciej Mazur na co dzień trenujący w Warszawie. Polak wygrał swoje cztery walki w bardzo dobrym stylu pokonując przeciwników w rundach zasadniczych docierając do najlepszej ósemki turnieju. W walce o wejście do półfinału przegrał z jak się okazało późniejszym Mistrzem Świata Yuji Shimamoto z Japonii. Ostatecznie Maciej został sklasyfikowany na ósmym miejscu – o podziale miejsc 5-8 zdecydował test tameshiwari.

Serdeczne gratulujemy sukcesu zawodnikowi oraz trenerom Macieja Mazura – OSU!!!