Mistrzostwa Polski Południowej Mielec 17.12.2011

2011-12-27 14:58

W sobotę 17.12. 2011r. w Gimnazjum nr 2  przy ul. Grunwaldzkiej 7 został rozegrany turniej Karate Kyokushin, którego organizatorem był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA. Turniej miał zasięg Makroregionu Południowego. Wystartowało w nim 127 zawodników reprezentujących takie miasta jak: Boronów, Chorzów, Głuszyce, Jasło, Jaworzno, Kalety, Kalwarię, Kęty, Kolbuszowa, Kraków, Krosno, Mysłowice, Myślenice, Nową Rudę, Oświęcim, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Turek, Wadowice, Żywiec. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych i wagowych:  kategoria Junior Chłopcy  (11 kategorii), kategoria Junior Dziewczęta (6 kategorii), Senior Kobiety (2 kategorie) oraz Senior Mężczyźni  (7 kategorii). Wzięło w nim udział pięć Organizacji Karate takich jak: IFK Kyokushinkai, Oyama Karate, PFKK, Shinkyokushin, Sosai Grup.

Turniej pokazał, że można rywalizować na jednej macie bez żadnych uprzedzeń, ponieważ Karate jest jedno.  Najlepszą zawodniczką turnieju, za wspaniałe walki wybrana została Aleksandra Moszyńska z Mysłowic,  natomiast najlepszym zawodnikiem został Artur Jaworski również z Mysłowic. Drużynowo I miejsce zajął Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA. Miejsce II zajął Rzeszowski Klub Sztuk Walki SYSTEM, a miejsce III  Mysłowicki Klub Karate.

Turniej uświetnił swoim przybyciem pan Andrzej Kurdziel ze Starostwa Powiatowego w Mielcu, które pełniło patronat nad imprezą. W przyszłym roku 24 listopada w Mielcu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK i Polskiej Organizacji  Shinkyokushin . Organizatorem tej imprezy będzie Mielecki Klub Karate Shinkyokushin  SAIHA. OSU!