Karate Dream Festiwal Tokyo 2016

W hali Tokyo Taiikukan 6 i 7 sierpnia 2016 roku odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin Karate Dream Festival zorganizowany przez WKO Shinkyokushinkai. Przez dwa dni 2500 tys. zawodników na 10 matach rywalizowało w konkurencjach kata i kumite. Zawody miały bardzo wysoki poziom sportowy i perfekcyjnie prowadzone organizacyjnie. Na te zawody nie można przyjechać z marszu. Poziom każdej walki od początku był zdumiewający. Już walki 5-cio latków były imponujące, a zawodników kategorii powyżej 10-ciu lat wzbudzały zachwyt. Trudno jest rywalizować z takimi zawodnikami tym bardziej jeżeli bierze się udział w takim turnieju po raz pierwszy. Można być zaskoczonym intensywnością i różnorodnością wykonywanych technik przez zawodników. 
Nasi zawodnicy w składzie Weronika Popow, Roksana Pasławska, Nel Tyborska (Gdańsk) oraz Kacper Grześkiewicz (Turek) walczyli dobrze, ale tylko Weronika Popow zajęła III miejsce w swojej kategorii. Pozostali odpadli w rundach eliminacyjnych, przegrywając przez wskazanie sędziów.


Więcej...

Obóz Letni Kyokushin Karate PFKK - Tuchola 2016

W dniach 26 - 31 lipiec odbył się XIV Obóz letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W obozie udział wzięło ponad 100 osób z całej Polski (od kilku lat obóz w Tucholi jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich). Instruktorami głównymi byli Shihan Bogusław Jeremicz 5Dan, Shihan Artur Wilento 5Dan, Sensei Jarosław Rogala 1Dan. W tym roku kilka zajęć w grupach prowadzili również sensei Janusz Drywa, Sławomir Kłosiński, Maciej Kowalczyk, Tadeusz Koziarz, Tomasz Marcysiak, Michał Okoński, Andrzej Poczwardowski wszyscy 3Dan.


Więcej...

Obóz Letni Junior PFKK – Tuchola 2016

W dniach 17-23 lipca 2016 w Tucholi odbył się kolejny Obóz Letni Juniorów PFKK. W obozie sportowym wzięło udział 24 juniorów w wieku 15-17 lat z klubów PFKK. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. Obóz szkoleniowo podzielony był na dwie części. W pierwszej skupiono się na poprawności, dokładności i jakości technik karate zarówno w kihon-geiko, ido-geiko i kumite. Drugą część obozu poświęcono na doskonalenie taktyki ataku i obrony w walce sportowej kyokushin karate. Treningi wspierane były materiałami filmowymi z prezentacji kata oraz najskuteczniejszych akcji walki w turniejach kyokushin.


Więcej...

Seminarium Kata - COS Spała

Archiwum